Kalitenin doğru adresi : Venge Orman
Ahşap Kaplama

Ahşap Kaplamalı MDF


MDF levhaların üzerine, mükemmel kalitede üretilen doğal kaplamalar, yüksek kapasiteye sahip pres tesislerinde kaplanır. Levhalar siparişinize göre tek yüzü veya iki yüzü (aynı veya farklı ağaç cinsleri ile) kaplanıp ambalajlanarak müşterilerin beğenisine sunulur. Ağaç kütüklerinin kesilmesi ya da yarım soyulması ile ortaya çıkan ahşap kaplama yaprakları kurutma ütülerinden geçirilir ve yanyana dizilerek kaplama çarşafı ortaya çıkar. Hemen sonrasında tutkal ile preslenerek KAPLAMALI MDF elde edilir.

Doğal ürün olması nedeniyle ortaya çıkması muhtemel ağaç kusurlarının minimize edilmesi standart boyut, renk ve desen gibi avantajlar da sağlaması için ayous yada ıhlamur gibi doğal ağacın soyma işleminden sonra levhalar halinde kesilip, çeşitli işlemlerden (boyama ebatalama yapıştırma vb.) geçirilerek tekrar kütük formuna sokulması ve bu kütüklerin kesilmesi ile elde edilen kaplamalara yapay yada teknik kaplama denmektedir.

Yapay kaplamalardanda yan yana yapıştırma ile kaplama çarşafları elde edilmektedir. Kaplama çarşafları 03 mm den 30 mm ya kadar ki MDF levhalar üzerine preslendiğinde KAPLAMALI MDF olarak adlandırdığımız ürün ortaya çıkmaktadır. Kaplamalı MDF fiyatları ve çeşitleri için daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.