Kalitenin doğru adresi : Venge Orman
Kontraplak-fiyatları

Kontraplak


Su kontrası, Kоntrplak ( plywood ) ağaç tabakalarının arasına yapıştırıcı sürülerek preslenmesi ile oluşan bir paneldir.Kontrplak fiyatları için bizi arayınız. Marin kontrplak ( su kontrası ) ile kavak kontrplak ve kayın kontraplak çeşitleri stoklarımızda bulunmaktadır. Kontrplak lar yapıldığı ağaç cinsine göre ( kayın marin, kavak, egzotik, çam marin, huş marin ) çeşitleri bulunmaktadır.Ayrıca marin kontrplaklar İnşааt kalıplarında kullanıldıkları için daha sağlıklı ve dаhа randımanlı olmaktadır. İnşaatların kalıp döşeme ѕüreleride azalmaktadır.

Kontraplak; masif ağaç malzemeye göre daha hafif olup, dayanımı ise daha yüksektir. Masif ağaç gibi çatlamaz. Fiziksel özellikleri ve vida tutma kabiliyeti yüksektir. Rahat kullanımı, kolay ve iyi işlenebilmesi, geniş uygulama alanlarına sahiptir. Kontraplak diğer ahşap levhalara göre doğa görünümlü dekoratif bir malzemedir. Her türlü yüzey işlemi uygulanabilir. Kontraplak içerdiği tutkala göre her türlü dış hava koşullarına, asitlere ve bazlara karşı yüksek dayanıma sahiptir.

Kullanım alanı geniş olup, sadece mobilyada değil bir çok sektörde de kullanılmaktadır.

 • Mobilya, Yapı ve İnşaat, Otomotiv, Tersaneler, Ambalajlama, Demir Yolları, Diğer (madencilik, parklar, reklam panoları vb.)
 • Kayın Marin Kontrplak

  Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar dış mekan, reklam panolarında mobilya, otomotiv, inşaat, tekne, çatı kaplama, ambalaj, makina model kalıp ve konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir. Marin kontrplaklar 72 saat kaynar suda bekletilmeye dayanıklıdır.

  Boyutları :
  4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 18mm, 20mm, 22mm, 25mm, 30mm

  Kontraplak-çeşitleri
  Kavak Kontrplak

  Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir. Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, hobi, çatı kaplama, makina model kalıp ve kapı imalatında kullanılabilir.

  Boyutları :
  4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 18mm, 20mm

  Kontraplak-kullanımı
  Egzotik Kontrplak

  Egzotik kontrplaklar Afrika bölge ülkelerinden ithal edilen ozigo, okume, tetra, eyong, onzabili, naga vb. ağaçlardan elde edilen egzotik marin kontrplaklar 72 saat kaynar suda bekletilmeye dayanıklıdır. WBP tutkalından üretilmektedir. Bu kontplaklar istenildiği takdirde Rina ve Türk loydu ile sertifikalandırılır. Kullanım alanları ise; yat, tekne, denizcilik, inşaat, dış tasarım, dekorasyon mobilya, otomotiv, dış cephe reklamcılığı ve ambalaj sektörüdür.

  Boyutları :
  3mm, 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 18mm, 20mm, 22mm, 25mm

  Kontraplak-egzotik
  Çam Marin Kontrplak

  Brezilya ve Güney Amerika bölgelerinden ithal edilen çam ağaçlarından imal edilen 9 mm ve üstü kalınlıklarda ithal edilmekte olup suya ve neme dayanıklıdır. Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir. Çam Kontrplak kalite olarak B/C ve C/C olmak üzere 2 sınıfa ayrılır.

  Boyutları :
  9mm, 12mm, 15mm, 18mm, 21mm, 24mm, 30mm

  Kontraplak-özellikleri
  Huş Marin Kontrplak

  Rusya, Ukrayna ve kuzey ülkelerinden ithal huş ağaçlarından imal edilmektedir. Suya ve neme dayanıklıdır. Huş kontrplak dekorasyon, açık alan, ambalaj sektörü ve otomotiv sanayisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Boyutları :
  9mm, 12mm, 15mm, 18mm, 21mm, 24mm

  Kontraplak-malzemeleri